Przygoda z daniami fit

Dlaczego taki pomysł?

Po pierwsze niedawno zostałam mamą najwspanialszej córeczki na świecie – jak wiadomo, podczas ciąży przybywa kilogramów, które ciężko się gubi nawet po niej. Ciągłe karmienie dziecka oraz zmęczenie powodują, że nie mamy siły przygotować zdrowych i pełnowartościowych posiłków.  

Ciągle byśmy odsypiały i jadły wszystko na szybko byleby coś zjeść. Dodatkowo organizm przeszedł poważne zmiany i o wiele trudniej jest się wtedy pozbyć kilogramów. U mnie pojawił się właśnie tego typu problem. Już po 2 miesiącach wiedziałam, że czas zacząć nad sobą pracować, natomiast problemy z dzieckiem nie dawały Powera do działania – powodowały coraz większą niechęć nawet do ruchu. Straszne??? – Owszem. Jednak ten czas minął i zabrałam się za siebie, dałam mentalnego kopa i działam.


Od kiedy pamiętam zawsze starałam się utrzymywać stałą wagę – owszem zdarzały się gorsze momenty i wtedy trzeba było chudnąć, natomiast utrzymywanie wagi zawsze trwało bardzo długo.


Jestem osobą dość upartą, dlatego jak się zaprę to dążę do wyznaczonego celu – moja motywacja i chęć pokazania sobie, że dam radę zawsze przezwyciężają chwilowy kryzys, który niestety zawsze w odchudzaniu się pojawia.


Zaczęłam od Chodakowskiej – na youtube “6- minutówki” i chciałam więcej. Wiedziałam, że samymi ćwiczeniami, które już teraz robię codziennie nic nie zdziałam. Dlatego też dieta, ale taka, która spowoduje, że schudnę i utrzymam wagę oraz będzie sprawiała mi przyjemność. Wykupiłam nawet taką na stronie. Niestety nie do końca spełniała moje oczekiwania – dania może nie są skomplikowane, ale nie zawsze są smaczne. Zaczęłam szukać innych dań, również tu poległam.Po około 2 tygodniach wykiełkował pomysł układania dań samej sobie – z tego, co lubię, znając zasady zdrowego odżywiana się. Nie jestem dietetyczką, ale wiele czasu poświęcam na zaznajamianie się z tą tematyką – co przedstawię w kolejnych postach. Natomiast po kolejnym tygodniu założyłam stronę na fb z przepisami. Jednak czas zmienić troszkę sposób przedstawiania dań i tak oto przenosimy się tutaj.


O nie nie myślcie, że jest to typowa strona fit matki – Nie, zdecydowanie nie. W tym blogu raczej chodzi o styl jedzenia i chęć przygotowania sobie pełnowartościowego, zdrowego posiłku zarówno dla osób, które chcą schudnąć, jak i tych, które chcą utrzymać swoją wagę. Poświęcona jest również osobom, które lubią i chcą zdrowo się odżywiać. Jednym słowem jest dla wszystkich.


Co najważniejsze stronie przyświeca również inna myśl – wasze pomysły 😀 Zdziwieni? Właśnie na tej stronie, jeśli chcecie będą publikowane również wasze pomysły. Co to znaczy? Jeśli macie ulubiony przepis, ale chcielibyście, aby zrobić go w zdrowszej wersji – dajcie znać w wiadomości na fb.


Dodatkowo na tej stronie każde danie ma wyliczoną ilość kalorii – także wiecie ile spożyliście ich w ciągu posiłku lub dnia. Mojego bloga wyróżnia również forma – to znaczy opisuję w nim na początku, co, z czym i dlaczego 😀 Mam nadzieję, że tego typu prowadzenie będzie dla wielu z Was przystępne, oraz czytelne oraz, że dzięki temu troszkę lepiej będziecie się czuć.


Także moi drodzy – zaczynamy 👧👦

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *